BRAPTA PTASIE PRZYSMAKI 430g DLA PTAKÓW ZIMUJĄCYCH

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: BRA2N
  • Producent: BRAPTA
  • Waga: 0.5 kg
  • Dostępność: Jest  (5 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 12,77 zł / szt. 13,79 zł / szt.

PTASIE PRZYSMAKI 5

Skład: orzech ziemny + 3szt. Ptasich pyz a'90g.

Proponujemy Państwu bardzo prosty i wygodny sposób całorocznego dokarmiania ptaków bytujących w lasach, parkach i ogrodach. Forma i skład Ptasich pyz zapewnia dostęp do podstawowych, wysokoenergetycznych składników, koniecznych do przetrwania okresu niedoboru karmy w środowisku. Pokarm zawiera słonecznik, nasiona innych roślin oleistych, śruty zbóż (pszenica, kukurydza), tłuszcz zwierzęcy oraz wapno spożywcze, niezbędne w cyklu biologicznym ptaków. Najchętniej korzystają z pyzy wszystkie gatunki sikor, zięby, kowaliki, dzięcioły, a także inne gatunki.

Ptasie pyzy są pokarmem mobilizującym do ruchu i koncentracji na precyzyjnym wyłuskiwaniu smakołyków z siateczki. Zawartość formulacji zapewnia wysoką efektywność wykorzystania składników (około 90%). Przy zadawaniu każdej karmy luzem, wykorzystanie jej sięga zaledwie 48%. Pozostałe ponad 50% stanowią nasiona gubione pod czas przenoszenia w miejsce konsumpcji. Ani wysoka, ani niska temperatura nie utrudnia pobierania karmy z Ptasich pyz.

Zapewniamy najwyższą jakość składników, co daje gwarancję dobrej kondycji i wysokiej zdrowotności rodzin ptasich, wchodzących w okres gniazdowania. Aby dotrzeć do większości ptaków w swoich rewirach zalecamy jak najwyższą dekoncentrację karmy w lesie. Ma ona też na celu zmniejszenie aktywności drapieżników i gryzoni, która wzmaga się przy zbyt dużym zgrupowaniu ptaków w jednym rejonie. Rozmieszczenie pyz równomiernie po całym lesie ogranicza również rozprzestrzenianie się ptasich chorób pasożytniczych i drobnoustrojowych. Radzimy zawieszenie pyz na wysokości powyżej 2m i w dużej odległości od pnia drzewa na cienkich, młodych, zdrowych gałęziach. Sposób ten minimalizuje szkody wyrządzane przez psy, koty, kuny i krukowate. Zalecamy zakładanie drucika mocującego wzdłuż zgrzewu siateczki, co zwiększa trwałość zamocowania.

Mamy nadzieję, że proponowany przez firmę BRAPTA sposób pomocy naszym skrzydlatym sprzymierzeńcom sprawi Państwu dużą satysfakcję, a ptakom pomoże przetrwać zimę.